E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret Yazılımı

KOBİ ve dengi firmalara verilen e-ticaret destekleri, firmaların geleneksel ticari faaliyetlerine ek olarak, elektronik ticarete yönelmelerini de sağladı. Teşvikler sayesinde, online dünyadaki hedef kitlesine erişmeyi hedefleyen işletmelerin karşılaştıkları en önemli sorunlardan birisi, e-ticaret yönetimidir. Geleneksel ticari referanslardan çok daha farklı stratejilerle yönetilmesi gereken e-ticaret sitelerinin yüksek satış rakamlarına ulaşması dijital pazarlamayla mümkündür. 

Rakipleri tanımak ve geçmek 
Başarılı bir e-ticaret yönetim planlaması yapılabilmesi için rakip analizlerinin yapılması lazımdır. Rakiplerin çalışma modelinin ve stratejisinin belirlenmesinden sonra ise, bir adım öne geçirecek stratejinin hedefleri ve daha sonrasında da detayları belirlenmelidir. Bu detayları etkileyen faktörler arasında mevcut e-ticaret sitesinin durumu etkilidir. E-ticaret sitesi içerisindeki eksiklikler, satış yapma imkanını etkileyici etmenler arasındadır. 

E-ticaret yönetiminin hedeflerinden birisi, e-ticaret sitesinde yer alan ürünlerin görsellerinden, açıklama ve fiyatlarına kadarki tüm süreçleri en doğru şekilde yönetmektir. E-ticaret sitesinin güvenirliğini zedeleyici unsurların ayıklanması, güven verici bir site profilinin oluşturulması, rekabet kabiliyetinin artırılması, e-ticaret yönetim hedefleri arasında yer alıyor. Tüm bunlar, ana hedef diyebileceğimiz satışların artırılabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalardır. 

Organik verileri önemsemek 
E-ticaret yönetimin başarısını belirleyen etmenler arasında optimizasyon önemli bir yer tutuyor. Ülkemizdeki gerçekleşen online satışların önemli bir bölümü, arama motorlarından gelen ziyaretçiler üzerinden yapılıyor. Organik ziyaretçi veya trafik olarak nitelendirilen verilerin her e-ticaret sitesi için yüksek olması gerekiyor. Bu verileri yüksek tutmayı başarabilen e-ticaret siteleri, yüksek satış rakamlarına erişebilir. 

Bütüncül bir yaklaşımla e-ticaret yönetimi çalışmasına imza atan başarı ekibimiz, e-ticaret sitenizin eksiklerini kazanıma, avantajlarını da yükselişe geçirici faktör olarak değerlendiriyor. Satışlarınızı artırmak, birlikte büyümek ve kazanmak için profesyonel e-ticaret yönetimi çalışması için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Dijital Medya


web site tasarımı

Web Site Tasarımı

web site yazılımı

Web Site Yazılımı

e-ticaret yazılımı

E-Ticaret Yazılımı

pr

PrSosyal Medya İçerik Yönetimi

Sosyal Medya İçerik Yönetimi